portakal

Gönderen Konu: Airsoft Nedir?  (Okunma sayısı 170 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı photoman

  • Usta
  • *****
  • İleti: 2210
  • Toplam: 0
Airsoft Nedir?
« : 16 Kasım 2016, 21:03:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
 
 
 You are not allowed to view links. Register or Login?

Gelin birde Airsoft’u, Airsoft Pro’nun Kaleminden Dinleyelim.
 
 Airsoft Askeri Simülasyon ve Canlandırma oyunudur.
 
 6 mm’lik BB(Bulleted Breech) kısacası boncuk atan gerçeğine çok benzeyen ancak kesinlikle gerçek ateşli silaha çevrilemeyen oyuncaklarla(replikalarlar) ve askeri ekipmanlarla oynan alışılmışın dışında insana çok şey katan bir hobidir ve harcanan efordan dolayıda spor gibi de bakılabilir.
 Oyuncalar BB’leri hava itişi ile attarlar bu hava 3 şekilde oluşturulur;
 1.   Elektirikli sistem(Auto Electiric Gun)  elektirik motorunun dişlileri hareket ettirmesiyle piston geri çekilirken sıkıştırdığı yayın hızlıbir şekilde esenmesiyle bulunduğu tüp içindeki havayı sıkıştırarak hava basıncı oluştururlar.
 2.   Gazlı Sistem (Gas Blow Back) piston içine şarjörden iletilen CO2 yada Green Gas ile çalışan sistemlerdir.
 3.   Kurma sistemi (Spring) her atışta piston hareketi el ile yay gerilerek çalışan sistemdir.
 
 Bu oyuncaklarda kabul görülen güç MAX 1,7 joule’dur. Oyunlar her ne kadar tehlikeli gözükse de bu değer normal ateşlilere göre 3.000’de 1 değerindedir. Göz haricinde vücudun hiç bir bölgesine ağır yaralanmaya sebep olmaz. Ancak göze gelecek BB geçici yada kalıcı körlüğe sebep olacağından airsofttaki en önemli ekipman Balistik gözlüklerimiz olmaktadır ve her ne olursa olsun atışlar yapılırken BB sekip geri gelme ihtimali olacağından gözlüklerin hep takılması gerekmektedir.
 You are not allowed to view links. Register or Login de gelişmekte olan hobi İstanbul başta olmak üzere bir çok şehirlerde oynanmaktadır. Belli başlı oyun grupları, derneklerin veya takımların genelde 15 günlük aralıklarla ve herkesin tek müsait günü pazar gününe denk getirilecek şekilde oyun takvimi vardır. İlk olarak oyun grupları ile irtibata geçip bir organizasyonu ziyaret ederek kendinizin görmesi en doğrusu olacaktır.
 Oyun paintball’a çok benzetilse de daha gerçekçi olmasından dolayı kesinlikle aynı açıdan bakılmamalıdır. Çünkü Paintball ekipmanları ile airsoft ekipmanları arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır.


You are not allowed to view links. Register or Login


 Oyundaki amaçlar senaryolara göre değişmektedir ancak tek genel konu You are not allowed to view links. Register or Login oyuncağınızla atacağınız boncukla rakibinizi işaretleyerek oyun dışı bırakarak belirlenen senaryoyu tamamlamaktır. Boncuklar da boya yoktur atışların geçerli olması için rakip oyuncunun “VURULDUM” demesi gerekmektedir. Oyun gruplarındaki koordinasyon iyi olduğundam bu konuda hile yapmaya çalışanlar direk istenmeyen kişiler olarak işaretlenmektedir.

Airsoft sadece birbirini işaretlemek ve senaryo tamamlamak dışında belli başlı yeni, eski fark etmez gerçek özel harekat mensubu askerlerin ekipmanları toplanarak canlandırma fotoğraf çekimleride yapılabiliyor.


You are not allowed to view links. Register or Login
Oyunlar kesinlikle askeri replika ürünlerle oynanmaktadır ve tercih edilen oyuncu profili yanda bulunan fotoğraftaki gibidir.
Airsoft sadece birbirini işaretlemek ve senaryo tamamlamak dışında belli başlı yeni, eski fark etmez gerçek özel harekat mensubu askerlerin ekipmanları toplanarak canlandırma fotoğraf çekimleride yapılabiliyor. Örneğin eskilerden 1. ve 2. dünya savaşı, yeni birliklerdende MARSOC canlandırmaları çok popülerdir.
Aslında daha çok detay var hepsini bir konu altında toplayarak sizleri sıkmak istemiyoruz, eğer daha fazlasını öğrenmek isterseniz Airsoft PRO sitesini inceleyebilirisiniz ancak her airsoft oyuncusunun ilk okuduğu vikipedi sitesini inceleyebilirsiniz. Biz bu yazıyıda kopyalayıp yapıştırabilirdik ancak özgün bir yazı olmasını istedik.
 Kaynak: https://airsoftprotr.com/airsoft-nedir-airsoft-pro/
 
 Web Sitemiz: https://airsoftprotr.com/
 
 Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!!!
 
 https://www.facebook.com/airsoftprotr
 
 https://www.instagram.com/airsoftpro_tr/
 
 https://twitter.com/@AirsoftPRO_TR
 
 https://www.youtube.com/channel/UCCk2qg7zfMYpI0wg2_ge6Hw


Çevrimdışı airsoft

  • İlk Adım
  • *
  • İleti: 1
  • Toplam: 0
Ynt: Airsoft Nedir?
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2018, 04:24:45 »
İstanbul Avrupa Yakasında You are not allowed to view links. Register or Login düşünülebilir.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2018, 04:26:52 Gönderen: airsoft »

Bilişim Forum

Ynt: Airsoft Nedir?
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2018, 04:24:45 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor