portakal

Gönderen Konu: İnternetten Kazanç Sağlayan Oyunlar ve Ödeme Yöntemi  (Okunma sayısı 371 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Georthony

  • İlk Adım
  • *
  • İleti: 9
  • Toplam: 0
Merhabalar ,

Öncelikle Papara Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından online ödeme sektöründe faaliyet gösterme izni verilmiş bir kaç kurumdan biridir.

2013 yılından itibaren başlayan proje 8 aydır aktif olarak hayata geçirilmiştir. Peki Papara ile neler yapabilirsiniz? Konu anlatım açısından çok geniş olduğundan sabırla takip etmenizi istiyoruz. Mutlaka herkes kendisi açısından bir çözüm bulacaktır. O yüzden anlatımı ilgi alanlarına göre madde madde bölüyoruz:

1) Kullanıcılar için:

- Sadece mail ve telefon numaranızı doğrulatarak hesap açabilirsiniz.

- Hesabınıza bir çok farklı yöntem ile para yükleyebilirsiniz.

- Hesabınızdaki para ile Papara anlaşmalı sitelerden alışveriş yapabilirsiniz.

Papara hesabınız ile internetten kazandığınız bakiyelerinizi Papara cüzdanınıza kolaylıkla alabilir ve dilediğiniz banka hesabına çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

- Hesabınızdaki parayı bir diğer Papara kullanıcısı olan kişinin hesabına 7/24 kolayca gönderebilirsiniz.

- Hesabınızdaki parayı 7/24 banka hesabınıza çekebilirsiniz. Çekim süresi 15 dk ile 1 saat arasında değişmektedir. Günlerce beklemezsiniz.

- Kredi kartınızı Papara'ya ekleyebilirsiniz. Papara 1. seviye PSI-DSS sertifikası sahibidir. Böylelikle kart bilgileriniz en üst seviyede korunmaktadır. Eklediğiniz kartınız ile bilgilerinizi kimse ile paylaşmadan Papara anlaşmalı üye iş yerlerinden alışveriş yapabilirsiniz.

- Hiç bir bankacılık kullanmadan da işlem yapabildiğiniz için 18 yaşını doldurmak zorunda değilsiniz.

- 7/24 destek hatlarımıza ulaşarak sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Daha açık anlatırsak: Papara ile isterseniz bankacılık kullanmadan hesabınıza para yükleyebilir ve anlaşmalı noktalardan harcama yapabilirsiniz. Ya da istediğiniz diğer bir Papara kullanıcısına para gönderebilirsiniz. Bu sistem bankacılık ya da kişisel verilerinizi paylaşmadan online alışveriş yapmanızı sağlar. Bunun yanında kredi kartı ile alışveriş yapmak isteyenler de yukarıda bahsettiğimiz şekilde bilgilerini kimse ile paylaşmadan bu süreci yönetebilirler.

2) Üye iş yerleri için:

- Bankacılık dışı online ödeme sistemi sayesinde 18 yaş altı da alabileceği ürün ya da hizmetler yasa çerçevesinde uygun ise müşteri kitleniz olabiliyor.

- Sistemde direkt chargeback yoktur. Bunun yerine iki tarafı da koruyan adil bir arbitrasyon sistemi vardır.

- Biriken bakiyenizi çekmek için talep oluşturduğunuzda 1 iş günü içerisinde ödemenizi alırsınız. Günlerce beklemek zorunda kalmazsınız.

- Sektörlere göre komisyon oranları vardır. Ve ciddi anlamda rekabeti yapıdadır. Papara üzerinden aldığınız ödeme hacmine göre de sürekli aşağı inmektedir.

- Kartsız olarak da ödemeleri anlık alabilirsiniz. Papara yükleme servisleri size banka havalesi, PTT, Fatura ödeme merkezleri, marketler vs. gibi 100 binlerce noktada geçerli olduğundan ve olacağından (sürekli anlaşmalarımız artmaktadır) farklı yöntemlerle de ödeme alma imkanı sunmaktadır.

- Tabii kart ile de ödeme tahsil edebiliyorsunuz. Burada chargeback riskinizi üzerinizden alıyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi hem kullanıcıyı hem sizi koruyan ve ekstra bir servis olan arbitrasyon sistemi uyguluyoruz.

3) İnternetten kazanç sistemleri:

- Burada iki taraf için de çözümler sunuyoruz. Hem kazanan, hem de kazanana ödeme yapan organizasyonlar için.

- Organizayon tarafı için vereceğimiz bir panel ve API ile kendi yönetim panelinizde Papara ile ödeme almak isteyenlere tek bir tıklama ile 1000lerce kişiye ödeme gönderebiliyorsunuz.

- Ödemeyi alanlar ise herhangi bir ücret ödemeden direkt olarak banka hesaplarına 15 dk ve 1 saat arasında bir süreçte ödemelerini almış oluyorlar.

- Banka hesabına almak istemeyen kişiler için bir servisimiz daha açılmak üzere. Banka hesabınız yok ise çok yakın zamanda PTTlerden ya da anlaşmalı fatura ödeme merkezi noktalarından paranızı elden nakit olarak belirli limitlerle çekebiliyor olacaksınız.

- Ödemeyi dağıtan organizasyonlar ücret kesintilerinde ciddi anlamda düşüş görecekler. %3 gibi kesintiler söz konusu bile olmayacak.

-Birkaç örnek vermek gerekirse bionluk,scorp,link.tl,ofpof ve online olarak oynanan birçok kazanç sağlayan oyunda Papara ile rahatlıkla paranızı hesabınıza alabilirsiniz.

4) Uluslar arası ödeme alma ve yapma:

- Papara aynı zamanda global arenada WebMoney Transfer'in Türkiye Garantörü olan şirkettir. Çok kısa sürede hem yurt dışından ürün ya da hizmet alabilecek, hem de yurt dışına ürüne ve hizmet satışı yapabiliyor olacaksınız.

** Unutmayalım ki Papara bir Türk fikri, Türk sermayesi ve Türk yazılım üçlemesinin doğurduğu bir sistemdir. Bizler kimse ile rekabet için değil, bu tip sistemlerin ülkemizde de gelişmesi gerektiğini düşündüğümüz için bu yola çıktık. Dolayısı ile de ilk hedefimiz sizlerden gelen istekleri karşılamaktır. Bu açıdan bakıldığında yapıcı bir şekilde eksiklerimiz, iyi noktalarımızı ve bizden beklentilerinizi bu konu altında paylaşırsanız, hep beraber hızlı bir şekilde olması gereken noktaya gelinecektir.

En son olarak değinmek istediğim nokta Temmuz ayı başında mastercard altyapısında Papara kartımız çıkıyor olacak. Bu kartı mastercard altyapısı olduğu için dünyanın her yerinde rahatlıkla kullanabileceksiniz. Online olarak kullandığınız cüzdan içindeki bakiyenizi Papara kart ile fiziksel ortamlarda da kullanabileceksiniz.

İletişim için;
[email protected]
[email protected]


Saygılarımızla,

Papara Ailesi

Bilişim Forum


 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor