Gönderen Konu: Ev ve İşyerleri Ne Kadar Güvenli ?  (Okunma sayısı 32 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Laplace

  • Çömez
  • **
  • İleti: 87
  • Toplam: 0
Ev ve İşyerleri Ne Kadar Güvenli ?
« : 15 Haziran 2017, 12:45:25 »
Günümüzdeki dünyada artık en önemli yerler hiç şüphesiz evler ve iş yerleri oluyor. Güvenliğin gelişmesi kadar aynı zamanda hırsızlık vakalarında da gelişim gösteriliyor olması itibariyle, bir mekânın güvenliğinin düşünülmesini beraberinde getiriyor. Evlerin ve iş yerlerin ne kadar güvenli olduğuna dair, gerekli olan detayları bireysel olarak değerlendirebilmeniz mümkün oluyor.

Pencereleri ve Kapıları Güvenlikli Yapabilmek Mümkün mü?

Kapılar kilitli ve pencereler kapalı olduğu halde eve giriş yapabilmenin mümkün olup olmadığını değerlendirin. Hırsızın, kapı veya camı zorlayarak evinize girmesinin ne denli zorlu olduğunu düşünün. Eğer ki hırsız buralardan girişi çok zorlanmadan yapabiliyorsa o zaman eviniz için bir risk bulunuyor demektir. You are not allowed to view links. Register or Login yapmak uzun vadede pişman olmamak için son derece doğru bir karardır.

Hırsızın Saklanabileceği Noktalar Neler?

Evin ve işyerlerinin dış kısımlarında bazı kör noktalar bulunuyor olması itibariyle, bu noktalar için güvenlik önlemi alınmadığında hırsızlar için bir fırsat doğuyor demektir. Davetsiz misafirlere karşı kurulacak kamera sistemleri sayesinde en ücra köşeler bile bulunduğunuz noktadan bir adım atmadan izlenebilir hale gelmektedir.

Güvenlik Sistemi Çalışıyor mu?

Evlerde veya iş yerlerinde bulunan You are not allowed to view links. Register or Login bulunuyor ise; çalışıp çalışmadığına dair gerekli rutin kontrollerin yapılması gerekmektedir. Kabloların kontrolünden güvenlik sisteminin ekipmanlarına kadar yapılacak kontrol işlemleri sayesinde ani durumlarda herhangi bir olumsuzluk yaşamamak adına gereklidir. Çalışmayan güvenlik sisteminin bir yenisiyle değiştirilmesi riski azaltmaktadır.

Ev ve işyerlerinin güvenliğini sağlamak adına kamera ve alarm sistemleri olmazsa olmaz seviyede gereklidir. Hayatın karşınıza neler çıkacağını kestirebilmek mümkün olmadığından dolayı, sürprizlerle karşılaşmamak adına güvenlik önleminizi almanız önem taşıyor.

Bilişim Forum

Ev ve İşyerleri Ne Kadar Güvenli ?
« : 15 Haziran 2017, 12:45:25 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor