portakal

Gönderen Konu: DreamWorks Animation, HPE Aruba Önce-Mobil Ağı ile Bir Ortak Çalışma Kültürü  (Okunma sayısı 389 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı business-park

  • Çaylak
  • ***
  • İleti: 203
  • Toplam: 0
Eğlence Stüdyosu, Kablolu, Kablosuz ve Güvenlik Upgrade’leri ile Tüm Kampüste Yaratıcılık Ortamını Genişletiyor


SANTA CLARA, Calif. – 27 Haziran 2017 – Bir Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE) şirketi olan Aruba, Akademi Ödülü kazanmış bilgisayar destekli animasyon filmlerinin,  Emmy ödüllü televizyon dizilerinin ve özel yayınların, dünyanın her yerinden izleyiciler için canlı şovların yaratıcısı Glendale, California merkezli DreamWorks Animation’ın (Universal Filmed Entertainment Group’un bir birimi), HPE Aruba çözümlerini kullanarak mobil bir ortak çalışma ortamı oluşturmak için tüm kampüs ağını yeniden yapılandırdığını duyurdu.

Güçlü bir kablosuz altyapısının ortak çalışma kültüründeki önemini anlayan DreamWorks Animation, 44 dönümlük kampüsünün tamamını, kampüste ve uzak ofislerdeki çalışanları desteklemek için kesintisiz bir bağlantı ile donatmaya karar verdi. Şirketin verdiği ve çalışanların sahip olduğu mobil cihazları desteklemek de hayati önem taşıyordu. Stüdyo yüzde 60’lık bir Wi-Fi kapsamından her yerin Wi-Fi kapsama alanına gireceği bir yapı haline getirilmeye başlandı.

DreamWorks Animation’ın Ağ Operasyonları Yöneticisi Keith McKay, “Kültürel açıdan ilhamın ve verimliliğin ofislerimizin dışına kadar genişlemesi bekleniyordu. Bizimki gibi yaratıcı bir sektörde, mobil bir işyeri, belirli bir yere bağlanmak yerine işbirliği içinde çalışmamıza izin verir. Yakın bir zamanda, ağımızı yükseltmek ve kampüsümüzün tamamının yüksek verimlilikteki kablosuz bağlantı kapsamında olmasını sağlamak için bir girişim başlattık” dedi.

DreamWorks Animation, HPE Aruba'ya dönerek, organizasyonun kapalı alanlarının büyük bölümü için Aruba 802.11ac Wave 2 320 Series Access Point‘lerle Aruba 7200 Series Mobility Controller ‘ları kurarken, uzak ofisler için Aruba 205 Serisi AP'leri kurdu. DreamWorks Animation, açık alanı kapsamak için de Aruba 270 Serisi AP'leri kurdu. Stüdyo, depolama için Golden Star Technology’den (GST) destek aldı. Kampüs genelinde açık alanlar hem resmi olmayan hem de resmi toplantılar için yaygın olarak kullanılmaktaydı, bu nedenle Wi-Fi'nin kapalı mekânlardakine benzer bir performansla açık havada da çalışması şirket için çok önemliydi.

DreamWorks Animation, ağı yükseltmenin bir parçası olarak, bazı eski anahtarları değiştirmek istedi ve yan bağlantılar için standart olarak Aruba 3810 ve 5400R anahtarlarını seçmeden önce bir değerlendirme yaptı. Stüdyonun kararında etkili olan önemli bir faktör, 5400R'nin, kablolu ve kablosuz ağlarda aynı seviyede güvenlik sağlamak için, Aruba ClearPass Policy Manager ile birlikte DreamWorks Animation'ın Bilgi Güvenliği departmanının güvenlik ihtiyaçlarına cevap verebilme yeteneğiydi.

ClearPass, kurumsal ağa ve uzak ofislere, güvenli ve görev temelli erişimin sağlanmasına izin vermesi açısından DreamWorks Animation için önemli bir bileşendi. Çok sayıda mobil cihazın aynı anda ağa bağlanması ile birlikte, iş ve güvenlik kurallarına dayanarak kullanıcıların erişim ayrıcalıklarını otomatik olarak kabul eden veya reddeden, şartların farkında olan politika yönetimine izin vermek, şirket açısından büyük bir kazançtı.

DreamWorks Animation, BT ekibinin potansiyel ağ bağlantı sorunlarını oluşmadan önce görmelerini sağlamak için Clarity ile Aruba AirWave‘i de kullanıyor. Aruba AppRF, mobil ve web uygulamalarının kullanımına ve performansına ilişkin bilgiler sağlıyor, böylece stüdyo, gerektiğinde kritik iş uygulamalarını önceliklendirmek için hızlı kararlar alabiliyor. Sonunda, Aruba Network Protector SDN Application, DreamWorks Animation’ın ağ varlıklarının otomasyonunu gerçekleştirmesine ve SDN özellikli ağda gerçek zamanlı güvenliği sağlamasına yardım ediyor.

Var olan HPE sunucuları, depolama ve veri merkezi çözümlerinin yanı sıra yeni HPE Aruba altyapısı ile DreamWorks Animation, yaratıcı kullanıcı topluluğunun ihtiyaçlarının karşılanabileceğine ve şirketin iş hedeflerinin daha iyi desteklenebileceğine inanıyor.

McKay, “Aralarında Aruba’nın son teknolojilerinin de yer aldığı HPE’nin yenilikçi çözümleri, altyapı stratejimizde temel unsurlardır. Onlar bizim için güvenilir bir iş ortağıdır, önemli girişimlerimizi başarılı bir şekilde hızlandırmamıza yardım ediyorlar” dedi.

Ek kaynaklar
•   Blog: DreamWorks Animation Açıkhava Wi-Fi Deneyimini Güçlendiriyor 
•   Webinar:

DreamWorks Animation Hakkında
DreamWorks Feature Animation (DWA), Universal Filmed Entertainment Group’un (UFEG) bir birimidir. 21 yıllık uzun metrajlı film mirası, pek çok sevilen karakteri ve animasyon film serilerini içeriyor, bunların arasında Shrek, Madagascar, Kung Fu Panda ve How to Train Your Dragon da var.  DWA'nın 34 uzun metrajlı filmi global olarak $13,5 milyardan daha fazla gişe hasılatı gerçekleştirmiş, çeşitli ödüller kazanmış ve güçlü bir tüketici ürünleri işini desteklemiştir.

  Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba hakkında
Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, dünyanın her yerinde her boyuttan kuruluşa yeni nesil ağ çözümleri sağlamada önde gelen bir tedarikçidir. Şirket, mesleki ve kişisel yaşamların her yönü için bulut temelli iş uygulamalarına güvenen son nesil mobil kullanıcılara hizmet etmeleri için organizasyonlara BT çözümleri ile destek oluyor.
Daha fazlasını öğrenmek için Aruba’nın sitesini ziyaret edin: http://www.arubanetworks.com. Gerçek zamanlı haberler için Aruba’yı Twitter ve Facebook’ta takip edin, mobilite ve Aruba ürünleri üzerine son teknik tartışmalar için şu adreste Airheads Social’i ziyaret edin: http://community.arubanetworks.com.


« Son Düzenleme: 28 Haziran 2017, 10:24:22 Gönderen: business-park »

Bilişim Forum


 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor