Gönderen Konu: Zahmetsiz İngilizce  (Okunma sayısı 28 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mervekayali

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Zahmetsiz İngilizce
« : 13 Temmuz 2017, 16:38:53 »
http://www.zahmetsizingilizce.net/

Şimdi sizlere, İngilizce öğrenmek arzusundakiler için çok pratik ipuçları öğrenebileceğiniz bir internet
sitesinden bahsetmek istiyorum. Aslına bakarsanız Türkiyede İngilizce eğitimi konusunda takip edilen
hatalı yöntemler yüzünden pek çoğumuz, İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum konumundayız.
Okullarda okuduğumuz İngilizce dersleri, bizlere sadece ders kitaplarındaki bilgileri ezberleyip,
sınavlardan yeteri kadar not almamızı amaçlamıştır.
Zahmetsiz İngilizce internet sitesi, İngilizce öğrenenlere, İngilizceyi daha çabuk ve pratik
öğrenmelerine yardım etmek için yola çıkmıştır. Bir işi yapmak kadar, onu nasıl gerçekleştireceğinizi
fark etmek de çok önemlidir. Yıllardan beri İngilizce eğitimi aldığı halde, arzu ettiği şekilde İngilizce
konuşamayanların sorunu, ülkemizde izlenen analiz yaklaşımlı İngilizce eğitimi uygulamalarından
dolayı oluşmaktadır. Yalnızca devlet okullarında değil ayrıca, özel kurslardaki İngilizce dersleri dahi bu
tarz ile verildiğinden arzulanan yararı sağlayamamaktadır.
Burada konunun daha fazla ayrıntısına girmeden özetle şunu söylemek doğru olacaktır. Şayet uygun
tekniklerle İngilizce eğitimi uygulanırsa, mevcut İngilizce eğitimiyle öğrendiğinizden üç beş kat daha
verimli İngilizce öğrenebilirsiniz. Başka bir deyişle doğru yöntemlerle İngilizce çalışırsanız daha çabuk
ve de pratik İngilizce öğrenebilir ve daha kısa sürede İngilizce konuşma becerisi elde edebilirsiniz.
Yabancı dil öğrenmek uzun soluklu bir maratondur. Kararlı ve sabırlı bir şekilde çalışmanız lazımdır.
Hatta İngilizceyi, zorunluluk olarak görmez de bir hobi formatına getirebilirseniz ne kadar çabuk ve
pratik bir şekilde öğrendiğinizi görecek ve çok büyük zevk alacaksınız. O yüzden İngilizceyi bir ders
şeklinde algılamayıp onu sevin. İngilizceyi kendinize bir keyif ve de eğlence haline getirin. İşte bu
pencereden bakarsanız İngilizce dersleri çok hoşunuza giden aktiviteler haline gelecektir.
İngilizce öğrenmeye ilk kez başlayan arkadaşlar ilk başlarda sıkılabilir bıkkınlık gösterebilirler. İlk
dönemlerinde çok azimli olabilmek ve de pes etmemek başarıyı kesinlikle sağlayacaktır. Bir
enstrüman çalan arkadaşlar bana hak vereceklerdir. İngilizce öğrenmekle enstrüman çalmak, gelişim
süreci olarak benzerdirler.
İlk temel düzey seviyelerinde zevksiz ve zor olabilir. Lakin müzik aletinden melodik sesler elde etmeye
başlayınca, öğrenme aşaması zevkli olmaya başlar. İngilizce öğrenmek de böyledir. İlk aşamalarında
güç ve de zevksiz gelebilir. Ama zamanla okuduğunuz kolay metinleri, hikâyeleri, dinlediğiniz basit
cümleleri anlamaya başlayınca, öğrenme sürecinden keyif almaya başlarsınız.
Son bir not, bu sitede öğretilen teknikleri öğrendikten sonra kesinlikle uygulayın. İngilizce öğrenmek
gibi sadece bilgiye dayanmayan konularda bilmek yeterli değildir, uygulamak gerekir. Sitedeki
İngilizce dersleri sizlere nasıl yapacağınız konusunda yol gösterecektir.

Bilişim Forum

Zahmetsiz İngilizce
« : 13 Temmuz 2017, 16:38:53 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor