portakal

Gönderen Konu: Pendik'te su tesisatçısı  (Okunma sayısı 88 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Error32

  • Usta
  • *****
  • İleti: 2941
  • Toplam: 0
Pendik'te su tesisatçısı
« : 07 Eylül 2017, 16:00:56 »


Su insan yaşamının sürdürülebilmesi için en önemli kaynaklardan biridir. Yerleşik yaşamın yaygınlaşması ve nüfusun son derece hızlı artması sonucu su kaynaklarının kontrolünün sağlanması ve merkezi kaynaktan dağıtım ağı ile insanların hizmetine sunulması sayesinde su tesisat sistemleri ortaya çıkmıştır.

19.yüzyılda İngiltere’de mikropların kötü havadan ve havadaki kokularla bulaştığı sanılıyordu. Mikropların sudan bulaşabileceği kimsenin aklına gelmiyordu. O yıl ülkede kolera salgını baş gösterdi. Ünlü tıp doktoru John Snow o dönem İngiltere’nin Londra şehrinin Soho mahallesinde yaşıyordu. Doktor Snow mikropların havadan bulaşması konusundaki düşünceye şüpheyle yaklaşıyordu.

Kolera salgını Londra’yı vurduğunda 31 Ağustos 1854’te başlayan salgın ilk üç günde 127 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Takvimler 10 Eylül’ü gösterdiğinde bu sayı 500’ü buldu. Bu korkunç salgının Doktor Snow’un dikkatini çekmesi uzun sürmedi. Snow, salgının merkezini bulmak için mahallenin bir haritasını çizdi ve araştırmaya koyuldu. Salgının sudan kaynaklandığını öğrendiğinde mahallenin su tulumbalarını incelemeye başladı. Su örneklerinin mikroskobik inceleme si sonucunda Bronn sokağındaki su tulumbasının salgının kaynağı olduğunu tespit etti ve su tulumbasının kolunu çıkarttı böylece salgın kontrol altına alınmış oldu.

Büyük bir salgının önlenmesinde başarı sağlayan Doktor Snow, bulgularının çoğunu Medical Times adındaki bir dergiye mektup olarak gönderdiğinde, Bronn sokağındaki su tulumbasının birkaç metre ilerisinde fosseptik çukuru olduğunu saptadığını açıklamıştı. Çukurdan sızan atık su hemen yakındaki sokak tulumbasının kuyusuna karışmış ve yüzlerce kişinin ölümüne neden olmuştu.

Tarih, insanın temiz suya olan ihtiyacını gözler önüne sermektedir. Aynı zamanda insan sağlığının su ile ilişkisinin en somut örneğidir. Sıhhi tesisat yaşam alanlarımızın hemen her noktasında düzenlenip bakım ve onarımının yapılması gereken önemli bir husustur. Temiz suyun insan yaşamı için gerekli bir kaynak olması sebebiyle evlerde ve iş yerlerinde kullanımı gider boruları ve çeşitli donanım malzemeleriyle sağlanmaktadır. Ancak zaman zaman yanlış kullanım sonucu oluşan sızıntılar ve tıkanıklıklar yapılan işin sekteye uğramasına, üretimin durmasına ve insan sağlığını tehdit edici sonuçlara sebebiyet verir. Sorunun çözülmesi için yapılan amatör hatalar ise maddi ve manevi kayıpları beraberinde getirir. İnsan yaşamının olduğu tüm yapılarda su tesisatının bakım ve onarım işlemleri su kaçakları ve tıkanıklıklarıyla karşılaşmamak için düzenli olarak yapılması gerekir. İnsan sağlığı ve güvenliği için su tesisatına son derece önem verilmesi gerekir.

Sudan sebeplerden ötürü mutfak, banyo ve lavabolarda eskiyen malzeme veya zamanında tamir yapılmaması sonucu oluşan hasarlar oluşması sonucunda tesisat konusunda uzman bir ekibe başvurulması, sorunun sebebine profesyonel bir şekilde müdahale edilebilmesi için önem arz etmektedir.Ancak ihtiyaç duyulan malzeme envanterini hazırlayıp, profesyonel cihazlarla sorunu tespit eden ve her daim çözüm odaklı, eğitimli bir ekip mağduriyet halinin ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Yıllardır sektöründeki gelişmeleri izleyen güven ve müşteri memnuniyetini ilke edinen firmamız, sıhhi tesisat konusunda İstanbul Pendik bölgesinde You are not allowed to view links. Register or Login hizmeti vermektedir. Kaliteli, güvenilir, sorunsuz iş tesliminde uzman kadromuz sayesinde tesisat işlerinizin kurulumu, bakımı ve onarımı özenle gerçekleştirilir.Son teknoloji makinalarla ve uygun donanım hizmetiyle temiz su tesisatı, pis su tesisatı, yağmur drenaj tesisatı, kaçak su tespiti ve tesisatı, pimaş açma işlemlerinde sektöründe öncü olmayı hedefleyen firmamız sorun tespiti ve hızlı çözüm garantisiyle değerli müşterilerimizin hizmetinde.  You are not allowed to view links. Register or Login  sitemiz üzerinden online servis çağırabilir, telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur.  Pendik ve çevre bölgesi You are not allowed to view links. Register or Login su tesisatı, pimaş açma, lavobo açma, su tesisatı bakım ve onarım işlemleri için 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

pendiksutesisatci.com

Bilişim Forum

Pendik'te su tesisatçısı
« : 07 Eylül 2017, 16:00:56 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor