Gönderen Konu: Türkülerimizin Genç Efendisi; Ümit Ateş  (Okunma sayısı 79 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bisosyo

  • İlk Adım
  • *
  • İleti: 10
  • Toplam: 0
    • bisosyo.com
Türkülerimizin Genç Efendisi; Ümit Ateş
« : 12 Eylül 2017, 14:40:21 »
Türküler, aşklarımızı, hüzünlerimizi, sevinçlerimizi kısacası her anımızı anlatan kültürümüzün yapıtaşları. En eski yıllardan bu yana severek dinlediğimiz bizi anlatan ortak mirasımızdır türkülerimiz. Günümüzde her ne kadar da eskisi gibi ilgi görmediği söylense de bir türkü duyduğumuz zaman düşüncelere daldığımız, neşelendiğimiz, efkarlandığımız mutlaka olmuştur.
Sizleri kültürümüzün yapıtaşı olan, tüm dünyada bilinen ortak mirasımız olan türkülerimize kendine has mükemmel yorumu ile yeniden hayat veren Ümit Ateş ile tanıştırmak istiyoruz.


 
İlkokul yıllarında müziğe olan ilgisini ve yeteneğini fark eden genç sanatçı Ümit Ateş ilk olarak müziğe olan ilgisini flüt ile aşka dönüştürdü. Daha sonra flüt yorumunu bağlamaya dönüştürerek yeteneğine bambaşka bir boyut ekledi ve çevresinde büyük bir beğeni kazandı. Üniversite yıllarına kadar doğup büyüdüğü yer olan Kastamonu’da halka açık konserler verdi ve birçok başarı belgesine layık görüldü.

Daha sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşmek zorunda kalan Ümit Ateşe eğitimini sürdürdüğü İstanbul’da yakın arkadaşları ile ‘’Mızrap’’ adında bir Türk halk müziği grubu kurdu. Grup çalışması çok uzun soluklu olamadı ve Ümit müzik eğitimi almaya karar verdi. Aldığı müzik eğitimini yeteneği ile birleştiren Ümit Ateş kısa sürede çok başarılı işlere imza attı. Bu başarılı işlerden sadece bir tanesi, erasmus projesi ile Portekiz’e giderek  Portekiz halkını  radyo kanalları ve gazeteler aracılığı ile türkülerimizle tanıştırmak oldu.  Üstelik başarılarının sonu da gelmiyordu. Avrupa’dan dönünce arkadaşının tavsiyesi ile reklam ajansına başvurmuş ve Cem Yılmaz’ın ‘’Pek Yakında’’ filminde yardımcı oyuncu rolü bulmuştu. Ardından birçok büyük firmanın reklam yüzü olarak karşımıza çıktı.


 
 Aktif olarak kullandığı Youtube sayfasında seslendirdiği türküleri kendi yorumunu da katarak daha da dinlenesi hale getiren Ümit Ateş 2016 yılının sonlarında “Arpej Yapım” şirketiyle, albüm sözleşmesi imzaladı ve şu an sözü ve müziği kendisine ait olan “Modern Türkü” temasında albüm yapım çalışmalarına devam ediyor. Yakın zamanda çıkaracağı albümüne ‘’daha erken.’’ adını vermeyi planlayan sanatçı, Türk Müziği’ni tüm dünyaya duyurmak ve yeni nesillere bu müziği sevdirmek amacıyla “Modern Ozan” olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
 
Ümit Ateş’in seslendirdiği türküleri dinlemek için  Youtube kanalı için https://www.youtube.com/user/umitates57, tüm projelerini incelemek ve albüm ile ilgili bilgi almak için web sitesi için ise http://umitates.org/ tıklayabilirsiniz.

Bisosyo.com ailesi olarak, kararlılıkla çıktığı ve emin adımlarla yürüdüğü bu yolda kendisine başarılar diliyoruz ve ilgi ile takip ediyoruz.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2017, 14:42:15 Gönderen: bisosyo »
www.bisosyo.com

Bilişim Forum

Türkülerimizin Genç Efendisi; Ümit Ateş
« : 12 Eylül 2017, 14:40:21 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor