portakal

Gönderen Konu: Boşanma avukatı  (Okunma sayısı 76 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı IntelAtom

  • Çırak
  • ****
  • İleti: 661
  • Toplam: 0
Boşanma avukatı
« : 14 Kasım 2017, 15:34:58 »
Avukatlık Ve Boşanma Avukatlığı

Bireylerin birbirleriyle ya da devlet ile olan ilişkilerinde bazı anlaşmazlıklar çıkabiliyor. Bu anlaşmazlıkların çözümü için hukuki bilgisi olan kişi başvurulur. Hukuki bilgisi olan kişiye avukat denir. Avukat kişilerin ya da kurumların anlaşmazlıklarında kişiyi ya da kurumu temsil eden kişidir.

Boşanma Davaları

Ülkemizde her yıl binlerce çift aralarında anlaşmazlık yaşıyor ve evliliklerini sonlandırmak için harekete geçiyor. Birbirlerine boşanma davası açan çiftlerin savunmasını You are not allowed to view links. Register or Loginyapıyor. Bu avukatlar çiftler arasındaki anlaşmazlıklarda müvekkilinin hakkını savunan kişilerdir. Boşanma davaları çekişmeli boşanma davası ve anlaşmalı boşanma davası olarak ikiye ayrılıyor. Avukatların burada önem verdiği şey davanın hangisi olduğudur.Ülkemizdeki Önemli Boşanma Avukatları

Boşanma Avukatı olarak birçok avukat bulunabilir. Fakat insanların önem verdiği noktalarda birisi tanınmış ve davalarının neredeyse hiçbirini kaybetmemiş avukatlar bulmaktır. Ülkemizin önde gelen boşanma avukatları genellikle Bakırköy civarında bulunuyor. You are not allowed to view links. Register or Login olarak anılan ve Bakırköy civarı hizmet veren birçok kaliteli avukat bulmak mümkündür.

Çekişmeli Boşanma Davası

Bu boşanma davası çeşidi aile içi şiddetin olduğu, taraflardan birinin intihara kalkışması durumu, eşini sevmeme, cinsel ilişkiden kaçma, eşini sosyal ortamlardan soyutlayıp bir nevi özgürlüğünü kısıtlama, eşler arası kültür farklılığı gibi durumlarda açılan bir boşanma davasıdır. Bakırköy Boşanma Avukatı olarak anılan avukatların en sık aldığı dava çeşidi olarak biliniyor. Ülkemizde görülen boşanma davalarından birçoğu çekişmeli boşanma davalarıdır.

Anlaşmalı Boşanma Davası

Bu boşanma davasında aranan şartlardan birisi evliliğin en az bir yıl sürmüş olması şartıdır. Eşlerin birlikte başvurması ya da bir eşin diğerinin davasını kabul etmesi durumunda evliliğin temelinden sarsılmış olduğu kanunen kabul sayılıyor. Bu tarz davalar genellikle tek celsede sonlandırılıp eşler ayrılmış oluyor. Bu tarz davalarda hakimin karar vermesi için eşlerin tek tek dinlenmesi gerekiyor. Ayrıca mali sonuçlar çocukların durumunun önceden kararlaştırılması gerekiyor. Aksi takdirde dava sonuçlanamaz.

Velayet

Boşanma davalarında en çok sorun yaratan kısım çocukların velayetinin annede mi yoksa babada mı kalacağı sorunudur. Anne ve babanın durumu göz önüne alınarak çocuğun velayetinin kimde kalacağı belirlenir. Çocuğun yaşı, büyüyeceği ortam ve alacağı eğitim gibi etkenler durumu etkiler. Mesela çocuğun yaşı anne bakımına ihtiyaç duyuyorsa ve arada engel teşkil eden bir durum yoksa çocuğun velayeti anneye verilir.

Boşanma avukatı aradığınızda, kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.
 
 

Bilişim Forum

Boşanma avukatı
« : 14 Kasım 2017, 15:34:58 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor