Gönderen Konu: Kariyer hedefi olanlar estetiği önemsiyor - Dr. Yusuf Orhan Uçal  (Okunma sayısı 135 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dean534

  • Çömez
  • **
  • İleti: 144
  • Toplam: 0
Artık insanlar, kariyer hedeflerini belirlerken becerilerini tespit etmekle yetinmiyor. Zayıf yönlerini ve eksilerini de gözden geçiriyor.
Unutmayın, iş dünyasında iyi görünmek, sessiz bir referans mektubudur. Yani kariyer basamaklarını çıkarken bilgi ve becerileriniz ile birlikte kendinden emin, özgüvenli, bakımlı ve iyi görünümlü olmak da önemlidir.
İlk izlenim için asla ikinci bir şansınız olmayacak.
İnsanlar arası iletişim dış görünüm ve beden dili ile şekillenir. Kişisel gelişim, akademik bilgi, tecrübe ve iletişim becerisi de bireyi tamamlayan unsurlardır. Toplantılar, kritik iş görüşmeleri, kişinin özgüveni sayesinde etkileyici sunumlara dönüşür. Bu çerçevede çalışanlar, kadın ya da erkek fark etmeksizin daha bakımlı ve güzel görünmek için kendine özen gösterir.
İş dünyasındaki rekabet insanlar için beğenilme, kabul görme gibi beklentileri de artırmaktadır. Bu bağlamda estetik kaygılar nedeniyle kliniklere yapılan başvurularda en sık rastlanan ise You are not allowed to view links. Register or Login ameliyatlarıdır. Yüzümüzün tam merkezindeki burnumuz aynı zamanda insan yüzündeki en karakteristik uzuvdur. Burnu yüzünden fiziksel ve psikolojik olarak olumsuz etkilenen bir kişi diyalog kurduğu insanlarda da negatif bir etki bırakır.
Kişi takıntı haline getirdiği fiziksel görüntüsü nedeniyle özgüven kavramını içselleştiremez. Özgüvenini yitirmiş insan sosyal yaşamda başarısız, kendini ifade etmekte zorlanan, başkalarının kendisine bakışıyla ilgili tedirginlikler yaşayan bir birey haline gelir.
Başarılı bir operasyon sonrası temel güvenin hissedilir varlığı ve bununla birlikte insanın kendisiyle barışık olma durumu iş hayatına olumlu yönde yansır. Özgüven öyle güçlü bir duygudur ki, karşısındakini mutlaka etkiler.
You are not allowed to view links. Register or Login amacı; hastanın beklentisi de dikkate alınarak vücuda uyumlu, doğal görünümlü ve fonksiyonel işlevlerini yerine getirebilen bir burun oluşturmaktır.
KBB uzmanlarının sadece burun estetiği değil, dolgu, botoks, kepçe kulak gibi estetik operasyonlar yaptığını hatırlatmakta fayda var.
İş dünyasındaki güç savaşının estetik açıdan kusursuzluğu dayatmasının doğruluğu tartışılır. Unutmayın; dış görünüş kısa vadede önemlidir. Ancak uzun vadede kurumsal hayatta kalıcı olmanız için bilgi ve becerinize ihtiyacınız olacaktır.
Kulak, Burun, Boğaz, Baş,
Boyun ve Yüz Cerrahisi,
Rinoplasti & Pediatrik KBB
Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal
www.orhanucal.com
https://www.instagram.com/orhanucal
https://www.facebook.com/yusuforhanucal

Bilişim Forum


 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor