Gönderen Konu: Tüp Bebek Tedavisi  (Okunma sayısı 153 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kutayadal

  • Çömez
  • **
  • İleti: 90
  • Toplam: 0
Tüp Bebek Tedavisi
« : 04 Aralık 2017, 10:56:04 »
Doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftler için steril bir laboratuvar ortamında ve farklı yöntemler ışığı altında son teknoloji cihazlar ile birlikte gerçekleştirilen sperm ve yumurtalar özel bir sistem altına alınarak biriktirilmek suretiyle embriyonun elde edilmesine tüp bebek tedavisi denmektedir. Günümüzde artık çocuk sahibi olamama gibi bir problemin bu tedavi sayesinde tamamen kalktığı söylenebilir. Üstelik gelişen teknoloji ve yöntemler sayesinde artık tek seferde en doğru embriyo elde edilerek işlem gerçekleştirilebilmektedir.
 Tüp Bebek Tedavi Aşamaları
Öncelikle tüp bebek tedavi yönteminde eğitim bulunmaktadır. İşlemin nasıl ve ne şekilde gerçekleşeceği ilaçların nasıl alınacağı gösterilir. Daha sonraki aşamada yumurtaların oluşturulması, gelişmesi ve toplanması dönemi bulunmaktadır. Özel ilaç tedavileri ile birlikte mümkün olduğu kadar kadın yumurtalıklarında çok fazla sayıda yumurta üretimi gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Ardından gelişen yumurtalar yine farklı bir yöntem altında toplanarak özel cihazlar ve tüpler içerisinde tutulmaktadır. Bu esnada erkekten de toplanan spermler belli bir takım işlemler kapsamında yumurta ile beraber birleştirilerek bu durum mümkün olduğu kadar çok sayıda yapılmak suretiyle embriyo oluşumu en yüksek seviye çıkarılmaktadır. Daha sonra geçecek olan bir haftalık süre ile embriyo, kadın rahmine transfer edilerek bu işlem birkaç saat içerisinde tamamlanır. Bütün bu aşamalar adına daha detaylı bilgileri elde etmek için You are not allowed to view links. Register or Login sitesini ziyaret edebilir ve en doğru bilgileri en ince ayrıntısına kadar alabilirsiniz.
 Oluşan Embriyonun Transfer İşlemi
Herhangi bir ağrı ya da acı olmadan ve hiçbir anesteziye gerek duyulmadan 2 ya da 3 saat içerisinde, oluşan en iyi embriyo rahme transfer edilmektedir. Ardından geçen birkaç hafta süresince kontrol, bu alanda uzman doktorlar eşliğinde yapılır. Hiçbir sorun çıkmadığı takdirde de artık belirli aralıklar eşliğinde doğuma kadar kontroller gerçekleştirilir. Daha farklı bilgiler için You are not allowed to view links. Register or Login adresine giriş yapabilirsiniz.

Bilişim Forum

Tüp Bebek Tedavisi
« : 04 Aralık 2017, 10:56:04 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor