Gönderen Konu: Cep telefonlarında ki açıklara dikkat edin önlem alın  (Okunma sayısı 383 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nedirbilgiler

 • İlk Adım
 • *
 • İleti: 3
 • Toplam: 0
Son zamanlarda mobil cep telefonları bilgisayar kadar işlem yapabiliyor. Bilgisayarın düşmanı olduğu kadar cep telefonununda açık arayan düşmanları bulunmakta. Bu da size çok zarar verebilir. Bu konuda You are not allowed to view links. Register or Login incelemeniz ve dikkatle okumanızı tavsiye ederim
Teknoloji dünyası geliştikçe, bilgisayarlar ve mobil cihazlar hayatımızda daha fazla yer aldıkça, sanal dünyanın korsanları saldırılarını da artırıyor. Sadece mobil cihazlarımız değil internete bağlanma araçlarımız da bu siber saldırılara maruz kalıyor.
Eğer güçlü bir ağ şifreniz yoksa fazla teknik bilgiye ihtiyaç duyulmadan ya da ağ şifrenizin tahmin edilmesi ile sizin haberiniz olmadan internet ağınıza sızılıp internetiniz kullanılabilir. Güvenlik uzmanları ADSL cihazlarında önemli bir açık için kullanıcıları uyarıyor. Pek çok markanın ADSL modeminde görülen bir açık, hackerler tarafından modemin ele geçirmesine imkân veriyor. Hackerler tarafından kullanılan özel bir kit, modemin resetleyerek fabrika ayarlarına geri dönmesini sağlıyor. Ancak resetleme işlemi öyle sessiz sedasız olmuyor. Resetleme yapıldıktan sonra, modemin tüm ayarları bozuluyor ve kullanıcı internete girmek istediğinde bağlantı kuramıyor. Bu sayede modemin resetlenmiş olduğunu ve saldırı altında bulunduğunu anlayabiliyor. Ama kullanıcının bunu fark etmesi için bu saldırı türü hakkında bilgi sahibi olması lazım.
Bir diğer tehlike ise Windows’a bulaşan zararlı bir yazılımın, aynı zamanda PC bağlanan Android cihazlara da sızmaya çalışması üzerine. Yeni Trojen PC sızdıktan sonra pusuya yatarak bilgisayara bağlanacak Android cihazları bekliyor. Mobil cihazlara bankacılık işlemlerini takip edecek zararlı yazılımlar yüklemeye çalışıyor. PC lerden bulaşan zararlılar daha önce de görülmüştü. Ancak bu yeni Trojen, PC üzerinde bir DLL dosyası oluşturarak kendini bir sistem dosyası olarak kabul ettiriyor ve bilgisayar her açıldığında çalışmaya devam ediyor. PC üzerinde yerini sağlamlaştırdıktan sonra internetten bir konfigürasyon dosyası indirip, Android cihazlar üzerinde çalışacak bir APK dosyası oluşturuyor. Bu dosyanın adı AV-cdk. apk. Zararlı daha sonra PC bağlanacak bir Android cihazın içine bu dosyayı yerleştirip çalıştırıyor. Böylece kullanıcının banka işlemlerini takip eden bir Trojen tablet ya da telefonun içine yerleşmiş oluyor.
Akıllı telefonlarınız haberiniz olmadan zombi telefona dönüşmesi diğer bir tehlike. Hacker’ler ücretsiz oyun ve uygulamalar adıyla yayınladıkları virüsleri akıllı telefona yükledikten sonra iler de kullanmak için zombi telefona çeviriyor. Yeteri kadar zombi telefon oluşunca, hedeflerinde ki kuruluşlara saldırmak için zombi telefonları uyandırıp bu telefonların internet bağlantısı üzerinden, siber saldırılarını gerçekleştiriyor.
Kaynak: You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı astierac

 • İlk Adım
 • *
 • İleti: 5
 • Toplam: 0
Ynt: Cep telefonlarında ki açıklara dikkat edin önlem alın
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2017, 15:33:43 »
özellikle oyun oynarken veya başka bir uygulama kurduğunuzda gereksiz yere her izne onay vermeyin. bir çok oyun rehbere izin istiyor. Bir oyunun rehberle işi ne olabilir?

Çevrimdışı Nakliyatistan

 • İlk Adım
 • *
 • İleti: 24
 • Toplam: 0
  • Nakliyat Firma Rehberi
Ynt: Cep telefonlarında ki açıklara dikkat edin önlem alın
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2018, 17:39:14 »
Kesinlikle yararlı bilgi. :)

Bilişim Forum

Ynt: Cep telefonlarında ki açıklara dikkat edin önlem alın
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2018, 17:39:14 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor