portakal

Gönderen Konu: Deneme kabininiz hırsızları çeken bir mıknatıs mı?  (Okunma sayısı 268 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı business-park

  • Çaylak
  • ***
  • İleti: 203
  • Toplam: 0
Yeni ApparelGUARD çözümü, yasadışı alarm sökücü kullanımını tespit etmek için tasarlandı.

8 Ocak 2018 – Deneme kabinlerinin perakendecilere daha fazla ürün satmak için harika bir fırsat sunduğu, ancak kötü niyetli müşterilerin elbiseleri saklayıp sonra çalmaları için de "güvenli bir cennet" olabileceği bir gerçek. En yeni Global Perakende Hırsızlığı Barometresi’ne göre, perakende giyimde uzmanlaşanlar, satışların %1.8'ini oluşturan, dünya çapında en yüksek kayıp oranlarından birine sahipler. Gizleyerek hırsızlık riskini en aza indirmeye yardımcı olmak için, perakende sektörüne yönelik müşteri çözümlerinde global lider bir tedarikçi olan Checkpoint Systems, yeni bir çözüm olan ApparelGUARD'ı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Bağlantılı mağaza çözüm Uygulaması EVOLVE-Store ™ 'un bir parçası olan bu benzersiz mıknatıs tespit etme teknolojisi, maǧazalardaki deneme kabinlerine monte ediliyor. Yasadışı olarak elde edilmiş bir alarm sökücü taşıyan bir kişi deneme kabininde girdiğinde ilk olarak onu belirliyor. Ardından kötü niyetli müşteri ürünlerin alarmlarını çıkarmaya giriştiğinde onun hareketlerini izliyor. Alarm, ApparelGUARD’ın antenleri her iki olayı da algıladığında devreye giriyor – böylece yanlış alarmlar en aza indiriliyor. Olaya bir maǧaza personeli tarafından müdahele edilmesini sağlamak için EVOLVE-Store uygulaması yoluyla bir uyarı gönderiliyor.

Çözümün kurulumu oldukça kolay ve bağımsız bir uygulama olarak ya da özel bir API kullanılan mevcut bir EAS altyapısına ağ üzerinden bağlanılarak 10 deneme kabinine kadar kullanılabiliyor.

Checkpoint Systems Balkan ülkeleri ve Türkiye Satış Müdürü Hakan Güngör şunları söylüyor: “ApparelGUARD, deneme kabinlerinin korunması için yeni bir yöntem sunuyor. Perakendeciler, alışveriş yapan kişilerin mağazadaki eşyaları denemesini sağladıklarında oluşabilecek risklerin farkındalar; ancak deneme kabinleri, etkileşimli bir deneyim sunmanın önemli bir unsuru ve satışları artırdığı da aşikar. Bu çözüm, perakendecilerin ürün kayıplarını azaltmakla birlikte, kötü niyetli müşteriler için de alarmları sökmek için kabinleri kullanmadan önce iki kez düşünmelerini sağlayan caydırıcı bir etken oluyor.”
Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.checkpointsystems.com

Checkpoint Systems, Inc. hakkında (www.checkpointsystems.com)

Checkpoint Systems, kayıpları önleme ve ürün görünürlüğünü kapsayan, perakende sektörü için ürün mevcudiyeti  çözümlerinde global bir liderdir. CCL Industries'in bir birimi olan Checkpoint'in çözümleri, kaynaktan rafa, markalama, güvenlik ve ürünün izlenmesini sağlamak için, 45 yılı aşan radyo frekansı teknolojisi uzmanlığına, yenilikçi yüksek oranlı hırsızlık ve kayıpları önleme çözümlerine, pazar lideri yazılımlara, RFID donanımına ve geniş kapsamlı etiketleme özelliklerine dayanıyor.Bilişim Forum


 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor