portakal

Gönderen Konu: E Reçete Programı  (Okunma sayısı 38 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Error32

  • Usta
  • *****
  • İleti: 2900
  • Toplam: 0
E Reçete Programı
« : 13 Şubat 2018, 08:36:21 »
E Reçete Programı

Elektronik reçete sağlık bakanlığı tarafından işlemlerin daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacı ile yürürlüğe konulan bir uygulamadır. Bu uygulamada işyeri hekimi hastalar ile ilgili reçete işlemlerini ve daha birçok işlemi elektronik reçete programlarını kullanarak gerçekleştirecek. Böylece işyeri hekimi e reçete programı kullanarak hastanın kullanmış olduğu ilaçları ve hastaya uygulanmış olan tedavileri kısa sürede sistem üzerinden görerek hastaya daha hızlı ve daha kolay bir şekilde müdahale edebilecek. Sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu kurallara göre e reçete bilgileri sistemde yerini alıyor.

E Reçete Programının Kullanım Alanları Nelerdir?

İş hayatının olduğu alanlarda çalışanların sağlık güvenlikleri için e reçete programının kullanılması sağlık bakanlığı tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Buna göre işyeri hekimlerinin e reçete programını kullanması, polikliniklerde hasta takibinin kolay yapılabilmesi için e reçete programı kullanılması, iş yeri ve şantiye alanlarında revir takip işlemlerinin kolay bir şekilde yapılabilmesi için sağlık bakanlığı tarafından bu alanlarda görev yapan hekimlerin You are not allowed to view links. Register or Login programını kullanmaları zorunlu hale getirilmiştir. İşyeri hekimleri gerekli koşullarda e reçete sistemi üzerinden sağlık bakanlığına e imza programı ile imzalanmış belgeleri kolay bir şekilde gönderebilecek.

E Reçete Programı Süresi

Sağlık bakanlığı tarafından işlemlerin daha hızlı ilerlemesi için e reçete programlarının kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. İşyeri hekimi e reçete programını 2 aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 1 senelik olarak satın alabilir. Bu programda fiyatlandırmalar süreye göre değişiklik göstermektedir.

Bilişim Forum

E Reçete Programı
« : 13 Şubat 2018, 08:36:21 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor