portakal

Gönderen Konu: İzmir Tüp Bebek  (Okunma sayısı 53 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seohaber

  • İlk Adım
  • *
  • İleti: 20
  • Toplam: 0
İzmir Tüp Bebek
« : 11 Nisan 2018, 13:17:39 »
Tüp bebek, Türk Dil Kurumunda bayanın rahminde bulunan hastalık ya da rahatsızlık sebebi yüzünden çocuk yapamadığı için rahmin dışında döllenme yapılarak daha sonra rahme yerleştirme yöntemi ve teknolojisine tüp bebek denmektedir. Teknoloji gelişmesi ile çocuk yapamayan çiftler, kısır olan erkekler bu yöntem sayesinde çocuk sahibi olabilmektedir. Tamamen sağlıklı olan bu yöntemin her hangi bir kusuru ya da yan etkisi bulunmamaktadır.

Gebe kalma şansı düşük bireylerin kullandığı tüp bebek yöntemi ilk olarak 1978 tarihinde İngiltere’de gerçekleşmiş normal sağlıklı bir şekilde bebek dünyaya gelmiştir. Bunun yanı sıra You are not allowed to view links. Register or Login ile 1989 yılında tanışmış ve Türkiye’de ilk tüp bebek yapılmıştır. Daha sonra taleplerin artması sebebiyle İzmir tüp bebek konusunda daha da uzmanlaşarak gebe kalamayan ailelere tüp bebek ile sorunlarına çözüm olmuştur.

Basit bir şekilde tüp bebek yöntemini anlatacak olursak, bayandan alınan oosit adı verilen yumurta alınır, erkekten de sperm örnekleri alınır ve özel bir laboratuvar eşliğinde dölleme embriyosu gelişimi sağlanarak hazırlanır. Bu döllenmiş embriyo bayanın rahmine yerleştirilir ve böylece You are not allowed to view links. Register or Login şehri dâhil tüm dünyada bu şekilde yapılmaktadır. Eğer bunu tecrübeli doktorlar ve ekipler yaparsa tüp bebek şansı artmakla beraber daha sağlıklı bebekler dünyaya gelmektedir. Bu yüzden her yapabilen doktora değil tecrübesi olup işini iyi yapan yerlere gitmeniz sizin için daha sağlıklıdır.

Kaynak: You are not allowed to view links. Register or Login

Bilişim Forum

İzmir Tüp Bebek
« : 11 Nisan 2018, 13:17:39 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor