Gönderen Konu: Taseron Maas Programi  (Okunma sayısı 40 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seohaber

  • İlk Adım
  • *
  • İleti: 20
  • Toplam: 0
Taseron Maas Programi
« : 11 Nisan 2018, 13:24:28 »
Taşeron bildiğiniz üzere büyük işleri üstlenip alan kişilerden iş alan ve bu işi onun yerine yapan işçilere denmektedir. Örneğin inşaat firması bir mühendisi görevlendirerek bir binayı yaptırmak istiyor ve bu mühendis kendisine çalışan alarak bu işi bitiriyor. Bu aldığı çalışanlar taşeron işçilerdir. Bunun yanı sıra taşeron işçiler diğer işçilere nazaran biraz daha fazla maaş alan ve işleri biraz daha riskli olan işçilerdir.

Taşeron işçilerin maaşları maaş programı ile hesaplanarak ödenmektedir. You are not allowed to view links. Register or Login özel programcı kişiler tarafından hazırlanarak yapılmaktadır. Bu You are not allowed to view links. Register or Login içerisinde ilk olarak hesaplama türleri bulunmaktadır. Brüt ya da net maaş üzerinden hesaplama seçilir. Daha sonra brüt ücret yazılır. Asgari geçim indirimi varsa o da eklenir. Örneğin evliyse eşi çalışıyor mu çalışmıyor mu, çocukları var mı, varsa kaç tane ya da bekârsa bekar olan seçilir.

Daha sonra çocuk varsa 0 ila 6 yaş arası çocuk aralığında bulunan sayı girilir. Eğer varsa 6 yaş üstü çocukların sayısı girilir. Bundan sonra sorulan 3 soru vardır. Sendika kesintisi var mı, bu ay sendika var mı, BES yani bireysel emeklilik sigorta kesintisi var mı, soruları sorulur. Evetse ona göre program maaş yüzdesi ayarlar. Eğer varsa icra tutarını da girmeli ve gelir vergisini de yazdıktan sonra taşeron maaş programı bunlara göre özel bir şekilde hesaplayabilmektedir.
Bilişim Forum

Taseron Maas Programi
« : 11 Nisan 2018, 13:24:28 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor