portakal

Gönderen Konu: Aileniz İçin Harika Diş Bakımı Önerileri  (Okunma sayısı 42 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yorgun75

  • Usta
  • *****
  • İleti: 3737
  • Toplam: 0
    • makam odası
Aileniz İçin Harika Diş Bakımı Önerileri
« : 14 Nisan 2018, 01:29:28 »


Bir çok insan beyazlatıcı diş macununun onlar için en iyi seçim olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, diş macununun beyaz rengini ayarlamanız gerektiğinde karıştırılması iyi olsa da, diş macununun derinlemesine temizlendiğinden emin olmak önemlidir. Aksi halde bakteriler zamanla ağzınızda birikebilir.

You are not allowed to view links. Register or Login - Kartalnews.com

Diş hekiminiz için sorularınız varsa, bunları not alın ve randevunuza #####ürün. Temizlik ve sınava başladığınızda, ağzınızda bir şeyler almanız, özellikle picks, pokers ve aynalar ile bir kelime elde etmek zordur! Önceden konuşun ve bir diş hijyeni uzmanı, ağzınız çok dolu veya daha sonra sormak için çok ağrınız olmadan sorularınızı cevaplayabilir.

Ne tür diş macunu kullanıyorsunuz? Florür içeren bir diş macunu kullanmak en iyisidir. Kavitelerle ilgili sorunlarınız varsa, kavite geliştirme risklerinizi azaltmak için tasarlanmış bir diş macunu seçin. Bu durumda, hassas diş etleri olan kişiler için tasarlanmış bir ürün de seçebilirsiniz.

Sadece ağızlıksız alkol kullanın. Bir madde olarak alkol, ağzınızdaki dokuları kurutabilir. Bu kaçınmanız umuduyla bakteri için bir üreme alanı oluşturur. Alkolsüz gargara da, sıkıldığı zaman deney yapmak isteyen çocuklar ve gençler için daha az caziptir.

Her gün bir gargara kullanın, ancak alkol içermediğinden emin olun. Bu formüller size sadece yanık vermeyecek, aynı zamanda kötü nefes almanız durumunda da yardımcı olabilir. Alkollü gargaralar bir saat ya da iki saat taze nefes verebilir, ancak ağzınızı da kurutabilirler. Ağız kuruluğu, birinin kötü nefesi olduğu için en sık rastlanan sebeplerden biridir.

Bir dişin çarpma nedeniyle çıkması durumunda, atmayın. Bunun yerine, dişi durulayın. Et eklenmişse, yerinde bırakın. Dişin boş sokete kayacak mı olduğunu görün. Aksi halde, dişleri emmek için süt kullanın ve mümkün olan en kısa sürede diş hekiminizi bir yere bırakın.

Çürüklerle sonuçlanmadığından emin olmanın bir yolu, düzenli diş bakımı yaparak dişlerinize iyi bakmaktır. Fırçalama, diş ipi kullanmak ve ağız gargaralarını kullanmak hepinizin zararlı bakterilerden kurtulmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda boşlukları kapatmak için etkili bir yoldur.

Yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanmayı düşünün. Diş etleriniz çok hassastır. Orta ve sert kıllar bildiğinizden daha fazla zarar verebilir. Onları korumak için yumuşak kıllara sahip bir diş fırçasına geçmeyi deneyin. Özellikle dişeti ağrısından veya kanamayla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, geçiş yapmayı düşünmelisiniz.

Dişlerinizi sağlıklı tutmak için karbonhidratlı yiyecekleri yemekten kaçının. Şekerler, cipsler, krakerler ve makarnalar gibi bu yiyecekler dişlerinize yapışmaya meyillidir ve onları iyice fırçaladığınız zaman bile çıkması zordur. Bu boşluklara ve diğer diş sorunlarına neden olan şeydir.

Diş hekimleri sadece gülümsemenizi güzel tutmazlar, hayatınızı kurtarabilirler! Ağız sağlığı uzmanları, sadece ağzınızı inceleyerek, kanser gibi bazı hastalıkların anlatım işaretlerini aramaya eğitilirler. Hızlı bir temizlik için düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret edin ve sizin için çok büyük para ödeyebilecek uzman bir kez.

Kaplamalar için binlerce dolar kesmeden önce, bunu yapmak için nedeninizi düşünün. Tek amacın daha beyaz dişlere sahip olmak mı? Eğer öyleyse, kaplamaları ağartma veya diğer beyazlatma prosedürleri lehine atlayın. Kaplamalar daha beyaz dişlere sahip olmanıza izin verirken, dişlerinin daha uzun görünmesini isteyen hastalarda en iyi şekilde kullanılır.

Turunçgilleri tüketdikten hemen sonra dişlerinizi fırçalamayın. Dişlerin emayesi asitli yiyecekler aldığınız zaman yumuşaktır, bu nedenle dişlerinizi fırçalamak bu süre zarfında hasara neden olabilir. Ağzınızı temizlemek için su kullanmalı ve bunun yerine biraz sakızı kullanmalısınız.

Diş hekiminizi yılda iki kez ziyaret edin. Diş hekimine düzenli olarak gitmek, büyümeye başlamadan sorunları yakalamanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, diş hekiminiz bir boşluğun oluşmaya çalıştığı bir yer bulabilir. Gerçek bir problem olmadan önce onu durdurabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, bazı insanlar diş macunu beyazlatmanın dişlerinin ihtiyacı olan tek tip temizleme olduğunu düşünmektedir. Beyazlatıcı diş macunu kullanacaksanız bakterilere saldıran bir gargara karıştırmalısınız. Aksi halde, diş eti hastalığı, mükemmel derecede incecik beyaz dişlerin ardında gizlenmeye son verebilir.
You are not allowed to view links. Register or Login

Bilişim Forum

Aileniz İçin Harika Diş Bakımı Önerileri
« : 14 Nisan 2018, 01:29:28 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor