Gönderen Konu: Anjina Atakları Nedir ve Tedavisi  (Okunma sayısı 49 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı renklisin

  • İlk Adım
  • *
  • İleti: 20
  • Toplam: 0
    • Meraklıblog
Anjina Atakları Nedir ve Tedavisi
« : 06 Temmuz 2018, 15:41:22 »
Anjina, kalbe yetersiz kan gelmesi sonucunda meydana çıkan geçici bir göğüs ağrısıdır. Huzursuzluk, uykusuzluk, yanma, sıkıntı gibi hisler şeklinde olur. You are not allowed to view links. Register or Login Bu ağrılar çeneye, boyuna ve kollara yayılabilir. Anjina genel olarak yorulmalara, yemek yeme ile ortaya çıkar.

Anjina ağrısı ne kadar devam eder
Anjina ağrıları çoğu zaman 5 dakikandan az sürer, ancak yarım dakikadan kısa yada yarım saatten uzun da olabilmektedir.

Anjina atakları hangi durumlarda olur
 Anjina atağı genellikle çok yemek yerken,çok sıcak yada çok soğuk havalarda dışarı çıkmak,yokuş yukarı yürümek gibi durumlarda meydana gelebilir.Bu nedenlerden birisi de kan damarlarının iç yüzeylerinin yağ ile sıvanmasıdır.Damarla bu şekilde daralmış ise kalbe çok kan gerekecek ama ulaşamıyacaktır.Diğer bir neden ise kalp damarlarından herhangi birinin aniden kasılmasıdır.Bu kasılma da geçici olarak darlığa sebep olur.

Anjina atağı kalp krizi ile aynı mıdır?
Anjina atağı kalp krizi ile aynı değildir. Çünkü kalp krizi değildir. Kalp krizinde kalbin damarlarından birisi canlılığını yitirir yani kullanılmaz hale gelir. Ancak anjinanın tedavi edilmemesi durumunda kalp krizi meydana gelebilir. You are not allowed to view links. Register or Login

Bilişim Forum

Anjina Atakları Nedir ve Tedavisi
« : 06 Temmuz 2018, 15:41:22 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor