Gönderen Konu: Çocuğun Gelişimi İçin Spor  (Okunma sayısı 39 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kutayadal

• Çömez
  • **
  • Toplam: 0
Çocuğun Gelişimi İçin Spor
« : 19 Ekim 2018, 11:11:47 »
Çocukların küçük yaşta spora başlamaları gerekmektedir. Vücut gelişimleri sürecinde spor yaparak sağlıklı bir vücuda sahip olabilirler. Vücut gelişimine katkı sağlayacak en önemli sporlardan biri basketboldur. Basketbol, boy ve kilo dengesi için en iyi spor dalıdır. Bir yandan çocuklar iyi bir vakit geçirirken bir yandan da vücutlarının gelişimlerine yardımcı olurlar.

Önceden çocuğumun vücudunun gelişmesi için herhangi bir çaba göstermesi gerektiğini bilmiyordum. Zaten yaşı ilerledikçe kendi kendine sağlıklı bir gelişim yaşar diye düşündüm. Fakat sonradan öğrendiğim kadarıyla öyle değilmiş. Çocuğumun sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için kesinlikle bir sporla ilgilenmesi gerekiyormuş. Bunun için çocuğuma nasıl destek olabileceğimi öğrenmek için yakın bir arkadaşıma danıştım. Bana öncelikle, çocuğumu hangi spora yönlendirmem için fikrimi sordu. Fakat benim hangisi onun için en yararlısı olur bilmediğim için cevap veremedim. Bana kendi çocuğunu basketbol okuluna kayıt ettirdiğini ve cidden bunun için okuldan ve çocuğundan memnun olduğunu söyledi. Anlattıkları benim ilgimi çekmişti ve anlatmaya devam etmesini istedim. Basketbol okulu, çocuğunun gelişimi için her imkanı sağladığını söyledi. Verilen eğitimin son derece iyi olduğunu ve her kesimden çocuğa göre farklı ama aynı derecede eğitim verildiğinden bahsetti. Ben de dayanamayıp çocuğumu Galatasaray Basketbol Okulu kursuna kayıt ettirdim. İlk başlarda gitmek istemiyordu, ilgisini çekmiyordu. Fakat sonraki zamanlarda, dersin başlamasını iple çekmeye başladı. Kendi basketbol oynayarak eğlenirken, geleceğine de sağlıklı bir şekilde yol alması cidden çok güzel bir histi. Galatasaray Basketbol Okulu ve arkadaşım olmasaydı, çocuğuma asla bir yararım dokunamazdı. Siz de benim gibi bilgilenmek istiyorsanız You are not allowed to view links. Register or Login sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bilişim Forum

Çocuğun Gelişimi İçin Spor
« : 19 Ekim 2018, 11:11:47 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor