Gönderen Konu: Antikalar İçin Doğru Adres  (Okunma sayısı 40 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Error32

  • Usta
  • *****
  • İleti: 3026
  • Toplam: 0
Antikalar İçin Doğru Adres
« : 11 Ocak 2019, 00:46:15 »
Antika Ve İnsan İlişkisi

Yaşanmışlıklar, insan hayatında önemli yere sahiptir. Tecrübelerle sabit olan her anı, insan hayatının ürettiği ürünlerdir. Yılların eskitemediği insanların kullandığı eşyalar, günümüzde antika olarak adlandırılır. Yıllara göre derecelendirilen antikalar, bu konuyla ilgilenen kişiler tarafından koleksiyon yapılır ya da ticareti yapılır. Değerli ve değersiz olanlar ayrı bedellere sahiptir.

Antikaların Değer Bulması

Bir eşyanın antika değeri kazanabilmesi için üzerinden en az 50 yıl geçmiş olması gerekir. Kullanım süresince aşınmamış ve kullanılabilir olanları tercih sebebi olacaktır. You are not allowed to view links. Register or Login ile antikaları satan kişilerin ortak noktaları, bu eşyalara verdikleri önemdir. Bazı insanlar farklı bir duyguyu bulmak için antika ile ilgilenir. Yaşanmışlıklar ile huzur bulan insanlar, hissettikleri ile araştırma ve satın alma yaparlar. Koleksiyon haline getirmiş olanlar ise profesyonel anlamda antika ile ilgilenmektedir.

Antika İle İnsan Yaşı Arasındaki İlişki

Antika işiyle uğraşan insanlar genellikle belli yaş üstü insanlardır. Hobi olarak gördükleri bu duygu birikimine, aradıkları tadı hissedebilmek için ulaşmaya çalışırlar. Yaş ile gelen tecrübe, insanların daha dingin yaşamasına neden olur. Tadını çıkartarak yaşamak, tam da bu kategorideki insanlara özgüdür. Anı yaşamak üzerine kurdukları yaşam felsefelerini devam ettirmek için, her dakikalarını kaliteli yaşamayı seçerler. You are not allowed to view links. Register or Login, hayatı dinlerler, dokunurlar, görürler ve hissederler. Bu sebeptendir ki, yaşadıkları hayattan zevk alan ender insanlar arasındadırlar. Dinledikleri müzik, yedikleri yemek ve giyimleri de bağlantılı olarak farklıdır.

antikaeskiesyaalanlar.com

Bilişim Forum

Antikalar İçin Doğru Adres
« : 11 Ocak 2019, 00:46:15 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor